Кафедра військової підготовки
Програми підготовки
Військова техніка
Умови і порядок вступу
Перелік медичних документів
Закон України Про військовий обов’язок і військову службу
Відповідно до п.1 Статті 15 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу, на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Згідно Статті 11 “Військова підготовка громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу“:
- Військова підготовка громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу проводиться у вищих військових навчальних закладах та у військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів.
- Військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на добровільних засадах проходять громадяни України, які мають або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я та морально-діловими якостями.
- Порядок проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони України, погодженим з центральним органом виконавчої влади в галузі освіти і науки.
- Військова підготовка за програмою підготовки офіцерів запасу включається до навчальних планів вищого навчального закладу як окрема навчальна дисципліна. Програми військової підготовки розробляються згідно з вимогами кваліфікаційних характеристик офіцерів запасу за відповідною військово-обліковою спеціальністю. Порядок розроблення та затвердження кваліфікаційних характеристик офіцерів запасу та програм військової підготовки офіцерів запасу визначається Міністерством оборони України.
- Громадянам України, які мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу, присвоюється відповідне первинне військове звання офіцера запасу. У разі потреби вони за наказом Міністра оборони України підлягають призову для проходження військової служби осіб офіцерського складу.
- Громадяни України, які не атестовані для присвоєння військового звання офіцерського складу після закінчення вищого навчального закладу і не пройшли строкової військової служби, підлягають призову на строкову військову службу з урахуванням, за можливості, фаху, який вони здобули у вищому навчальному закладі, або за спорідненими військово-обліковими спеціальностями.
Кафедра військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського
У Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.15 “Про реорганізацію та утворення військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів” утворено кафедру військової підготовки з метою поновлення підготовки мобілізаційних резервів для потреб військ протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України, зенітно-ракетних та радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил та здійснюється набір студентів для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу.
Рівень освіти випускників кафедри є найсучаснішим і дозволяє використовувати їх як в Збройних Силах, так і в інших силових структурах держави.
Територіально кафедра військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського розташована в корпусі №27.
Адреса: м. Київ, вул. Верхньоключова, 4, каб. 204.
Телефони: (044) 204-84-72, 204-85-88, 204-92-42.
Електронна пошта: kvp@kpi.ua.
Предметно-методичні комісії та програми підготовки
Кафедра військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського здійснює військову підготовку громадян України за 13 військово-обліковими спеціальностями. Для цього в структурі кафедри працює чотири предметно-методичних комісії (ПМК):
- ПМК загальновійськових дисциплін.
- ПМК тактики;
- ПМК бойового застосування зенітного ракетно-артилерійського озброєння та автоматизованого управління військами протиповітряної оборони сухопутних військ.;
- ПМК бойового застосування зенітно-ракетного та радіотехнічного озброєння повітряних сил.
ПМК загальновійськових дисциплін здійснює підготовку студентів вищих навчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу за двома напрямками:
- загальновійськова підготовка;
- методика роботи з гуманітарних питань в ЗС України.
Основними завданнями вивчення матеріалу за напрямком ПМК тактики є:
- вивчення призначення, завдань, організаційної структури, основного озброєння, бойових можливостей підрозділів сухопутних військ та основ управління ними в різних видах бою;
- засвоєння тактики дій підрозділів, теоретичних основ та принципів загальновійськового бою;
- опанування основами військової топографії, формування навичок швидкого орієнтування в обстановці, всебічного її оцінювання, приймання рішень за короткий час, виконання необхідних тактичних розрахунків та встановлених нормативів;
- прищеплення практичних навичок в організації бойових дій та управлінні підрозділом в ході бою у складних умовах наземної та повітряної обстановки, нанесенні тактичної обстановки на робочу карту та роботі з нею в ході бойових дій;
- ознайомлення з організацією і несенням бойового чергування у військах ППО та основами військової мобілізації.
ПМК бойового застосування зенітного ракетно-артилерійського озброєння та автоматизованого управління військами ППО сухопутних військ здійснює підготовку студентів вищих навчальних закладів за програмами підготовки офіцерів запасу за 8 військово-обліковими спеціальностями:
- Бойове застосування з’єднань військових частин і підрозділів ППО СВ ЗСУ, озброєних зенітними ракетними комплексами малої дальності;
- Бойове застосування підрозділів озброєних переносними ЗРК;
- Застосування автоматизованих засобів управління зенітними ракетними комплексами та зенітною артилерією військ ППО СВ ЗСУ;
- Застосування радіотехнічних підрозділів і військових чаcтин військ ППО СВ ЗСУ;
- Експлуатація та ремонт бортових приладів управління і контрольно-випробного устаткування ЗРК СВ ЗСУ;
- Технічне забезпечення експлуатація та ремонт радіолокаційних станцій гарматного наведення і радіоприладних комплексів зенітної артилерії;
- Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
- Експлуатація та ремонт автомобільної техніки і гусеничних тягачів.
ПМК бойового застосування зенітно-ракетного та радіотехнічного озброєння повітряних сил здійснює підготовку студентів вищих навчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу за 5 військово-обліковими спеціальностями:
- Бойове застосування з’єднань військових частин і підрозділів ППО озброєних багатоканальними зенітними ракетними системами середньої дальності;
- Застосування радіотехнічних з’єднань військових частин і підрозділів ППО;
- Експлуатація та ремонт радіотехнічних засобів наведення багатоканальних зенітних ракетних систем середньої дальності;
- Технічне забезпечення радіотехнічних засобів ППО;
- Застосування радіотехнічних підрозділів і військових чаcтин військ ППО СВ ЗСУ.
Озброєння та військова техніка кафедри військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського
Студенти вищих навчальних закладів, що навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського, вивчають наступні види військової техніки та озброєння:
ЗРК “ОСА” – автоматизований військовий зенітно-ракетний комплекс малої дальності. Комплекс є всепогодним, автономним, самохідним засобом ППО, який призначений для прикриття сил і засобів мотострілецької (танкової) дивізії у всіх видах бойових дій від ударів з повітря сучасних низьколітаючих літаків і вертольотів, а також дистанційно пілотованих літальних апаратів. Він має хорошу прохідність, може долати водні перешкоди вплав, має високі вогневі можливості, перешкодостійкість і малий робочий час.
ЗРК “Бук-М1” – самохідний зенітно-ракетний комплекс, призначений для боротьби з маневруючими аеродинамічними цілями (крилаті ракети, керовані бомби, літаки, гелікоптери, БПЛА, тощо) на малих та середніх висотах (від 30 м до 14–18 км), в умовах інтенсивного застосування радіоперешкод. Цей комплекс здатний ефективно протидіяти проти масованих налітів ворожої авіації та надійно прикривати війська або військово-промислові об’єкти. Даний комплекс може успішно працювати в умовах радіолокаційної протидії та в будь-яких погодних умовах. ЗРК “Бук-М1” має круговий радіус ураження цілей.
ЗУ-23-2 – 23-міліметрова спарена зенітна установка. Призначена для боротьби з повітряними цілями на дистанції до 2500 м при висоті до 1500 м і з легкоброньованими наземними цілями та живою силою супротивника на дальності до 2000 м з метою захисту військових колон і стаціонарних об’єктів. Зенітну установку можна буксирувати за допомогою будь-якого армійського автомобілю. Головною її перевагою, за думкою експертів, є виняткова ремонтопридатність.
Умови і порядок вступу на кафедру військової підготовки
КПІ ім. Ігоря Сікорського
Конкурсний відбір для вступу на кафедру військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського проводиться серед громадян України чоловічої та жіночої статі, які бажають проходити військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу за контрактом, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, придатні до військової служби за станом здоров’я та яким на початок військової підготовки не виповнилося 40 років.
Військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, які мають або здобувають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, можуть проходити військову підготовку з урахуванням вимог пункту 173 «Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України», затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153 (зі змінами).
Студентам до початку конкурсного відбору необхідно:
- Подати до приймальної комісії кафедри військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського (корпус №27, каб. №204) заяву про бажання проходити військову підготовку та відомість про успішність навчання, або витяг із навчальної картки з оцінками, підписані деканом факультету (з основного місця навчання) і завірені печаткою деканату.
- До заяви додати копію паспорта громадянина України (перша та друга сторінка), копію ідентифікаційного коду, копію приписного свідоцтва з відміткою про придатність до військової служби;
- Пройти військово-лікарську комісію за місцем перебування на військовому обліку. Направлення для проходження військово-лікарської комісії видається на кафедрі військової підготовки (корпус №27, каб. №202) з 900 до 1700 щоденно, крім суботи та неділі.
Для участі у конкурсному відборі студентам необхідно:
- в день проведення конкурсного відбору (день проведення буде вказано на сайті кафедри військової підготовки) прибути о 1400 за адресою: м. Київ, вул. Верхньоключова, 4.
- При собі мати паспорт громадянина України, приписне свідоцтво або військовий квиток, довідку (оригінал) про висновок військово-лікарської комісії та спортивну форму.
Відбіркова комісія розглядає:
- рівень успішності навчання за попередні семестри;
- професійно-психологічний стан кандидатів (тестування);
- рівень фізичної підготовленості студентів (підтягування, біг – 100 м, крос – 1000 м);
- рівень засвоєння студентами програми допризовної підготовки.
Студенти, які є громадянами України, за висновком ВЛК придатні для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу, набрали 100 і більше балів з ДПЮ, пройшли професійний психологічний відбір, отримали “зараховано” з фізичної підготовки, допускаються до подальшої участі в конкурсі. При цьому результат з ДПЮ сумується з середнім балом навчання за попередні семестри помноженому на 100. Студенти факультету (інституту) вишиковуються за рейтингом. Кількість місць для студентів кожного факультету (інституту) розподіляється в пропорційному відношенні від кількості студентів які приймали участь у конкурсному відборі. Студентам які рекомендовані до зарахування, за рейтингом, пропонується заключити контракт про військову підготовку. Студенти, які уклали контракт та своєчасно здійснили оплату за навчання за перший семестр навчання включаються до проекту наказу ректора ВНЗ на зарахування.
Студенти можуть подавати апеляцію, якщо вони мають претензії до роботи приймальної комісії. За практичне виконання елементів – в день складання вступних випробувань, а за письмові відповіді – в день оголошення результатів конкурсного відбору. Додаткове опитування студентів під час розгляду апеляцій не допускається.
Довідка з висновком військово-лікарської комісії
Для отримання довідки військово-лікарської комісії про придатність до військової служби для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу та для проходження навчального збору, необхідно надати до Військового комісаріату до початку медичного огляду наступні документи:
- Направлення до Військового комісаріату на військово-лікарську комісію з кафедри військової підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського – видається в к. 202-27 в робочі дні з 900 до 1700.
- Довідка про навчання в ВНЗ (додаток 17) – видається в деканаті ВНЗ.
- Амбулаторну картку (Форма 25) з поліклініки за місцем проживання, або з студентської поліклініки (тільки для студентів державних начальних закладів).
- Загальний аналіз крові.
- Загальний аналіз сечі.
- Рентгенологічне (флюорографічне) дослідження органів грудної клітки.
- Кардіограма
- Сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду, медична довідка про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів – можна отримати за адресами: вул. Смоленська, 8, вул. Виборзька, 70а, вул. Котельникова, 95.
- Довідка з тубдиспансеру за місцем проживання – можна отримати за адресою: пров. Алли Горської, 6.
- Для кандидатів жіночої статі додатково надається довідка від гінеколога з результатами цитології.