Співпраця з роботодавцями

 

Представники роботодавців залучаються до проведення занять різної форми із студентами нашої кафедри.

12.11.2021 р. в рамках освітнього компоненту «Спецпитання з виробництва та розподілу електроенергії» для магістрів 1-го курсу кафедри старший науковий співробітник ІЕД НАНУ к.т.н. Шполянський Олег Григорович провів семінар.

Він був присвячений моделюванню перехідних процесів в електромережі в пакеті прикладних програм Matlab. Олег Григорович розповів про математичну модель, в якій повітряні лінії 750кВ «Північноукраїнська – Курська АЕС» була представлена блоком «Distributed Parameter Line» (лінія з розподіленими параметрами), шунтувальні реактори – індуктивностями. Робота пристрою керованої комутації SwitchSync F236 моделювалась за допомогою уведення відповідних затримок видачі команд на увімкнення/відімкнення вимикача після перетину кривою напруги фази «А» нуля. Вимикачі моделювались за допомогою блоку «Ideal Switch» (ідеальний вимикач). Коротке замикання (КЗ) на землю в фазі «С» моделювалось за допомогою блоку «Three-Phase Fault» (трифазне пошкодження) з опором КЗ 2 Ом, що в результаті моделювання давало струм і напругу в фазі «С» близькі до значень зафіксованих на підстанції 750 кВ «Північноукраїнська». Ця модель дозволяє досліджувати і передбачати аварійні режими роботи частини енергомережі.

Шполянський О.Г. - Скріншот 1Шполянський О.Г. - Скріншот 2
Шполянський О.Г. - Скріншот 3Шполянський О.Г. - Скріншот 4

Наприкінці семінару Олег Григорович відповів на запитання слухачів.

Презентація семінару О. Г. Шполянського:   pdf

Також Шполянський О.Г. 25.05.2022 р. для магістрів 1-го курсу кафедри провів лекцію в рамках викладання освітнього компоненту «Автоматичне управління в енергосистемах».

Лекція була присвячена методам і моделям аналізу анормальних режимів електричних мереж з метою їх оптимізації. Зокрема, Олег Григорович розповів про математичну модель неоднорідної електричної мережі, яка дозволяє знаходити значення необхідних коефіцієнтів трансформації в поздовжньо-поперечних регуляторах автотрансформаторів підстанцій надвисокої напруги.

Подальша співпраця із к.т.н. Шполянським О.Г. передбачає залучення його до проведення семінарів із магістрами кафедри АЕ по темам його наукових розробок в ІЕД НАНУ.