Вступ на бакалаврат на основі 5 рівня НРК

 

Спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Освітня програма “Управління, захист та автоматизація енергосистем

Любий друже! Якщо ти мрієш стати справжнім професіоналом в такій галузі як інженерія, то освітня програма «Управління, захист та автоматизація енергосистем» саме для тебе. На тебе чекає цікава подорож в світ енергетики, де ти здобудеш цінні знання, а також навчишся розробляти з використанням технологій SMART GRID корисні проекти, пов’язані з розробкою систем автоматизації, захисту, інформаційного забезпечення енергетичних об’єктів та створенням прикладного програмного забезпечення для сучасних інформаційно-керуючих систем. У цьому тобі будуть допомагати висококваліфіковані викладачі кафедри, а також дружня студентська спільнота.

Основною перевагою фахівців цього напрямку енергетики серед інших є розуміння складних процесів, які протікають в енергетиці, і новітніх комп’ютерних технологій, що заощаджують ресурси, час а також виносять управління цими процесами на новий якісний рівень. Тісне співробітництво з університетами США, Канади, Західної Європи дозволяє нашим студентам отримати подвійний диплом європейського зразка, брати участь у міжнародних проектах, конференціях та отримати корисний досвід, який допоможе їм реалізувати свої навички і знання в професійній діяльності. Зроби правильний вибір – приєднуйся до кафедри автоматизації енергосистем. Стань справжнім профі!

Якщо ти не маєш можливості навчатися на стаціонарі, наша кафедра набирає також групи заочної форми навчання – як на бюджетні місця, так і за контрактом.

“Гаряча лінія” відбіркової комісії ФЕА: (+380 99) 030-96-63

Електронна пошта відбіркової комісії ФЕА: pk-fea@lll.kpi.ua

Профорієнтаційні питання: (+380 50) 682-80-07

Приєднуйтесь до нас у мережі Facebook:   

Якщо ти закінчив коледж чи технікум та одержав диплом молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра або молодшого бакалавра, ти маєш право вступати на основі свого диплома до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на перший курс, але навчатись за скороченою програмою 3 роки, замість 4. Ти будеш вступати на освітній рівень бакалавра – це перший рівень вищої освіти.

 

Особливості вступу в 2023 році

КПІ ім. Ігоря Сікорського приймає на перший рік навчання для здобуття ступеня бакалавра (зі скороченим строком навчання на визначені КПІ ім. Ігоря Сікорського конкурсні пропозиції) вступників на основі НРК5 з урахуванням вимог стандартів вищої освіти до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за освітніми програмами відповідної спеціальності та обсягу кредитів ЄКТС, необхідних для здобуття відповідного ступеня вищої освіти.

У 2023 році для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра використовують результати національного мультипредметного тесту (НМТ) з української мови, математики (обовʼязково) та фізики або іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської), або хімії, або біології чи історії України (третій предмет за вибором вступника). Також можна скористатись результатами НМТ 2022 року (виключно повністю весь тест, міксувати результати НМТ-2022 та НМТ-2023 не можна) або результами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2020-2021 років у будь-яких комбінаціях конкурсних предметів, які були закріплені у Правилах прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського 2020-2021 роках. Замість результату НМТ можна використати результат ЗНО з того самого конкурсного предмету, якщо різниця у балах не перевищує 15 балів. Реєстрація для складання НМТ розпочнеться 3 квітня та триватиме місяць. Основна сесія НМТ буду проводитись з 5 червня до 23 червня в Україні та 41 країні світу, тому скласти тестування можна навіть перебуваючи за межами країни. НМТ – це комплексний тест з трьох предметів, які складається на комп’ютері у спеціальних центрах тестування впродовж 180 хвилин. Результат можна буде отримати одразу після завершення тестування. Детально про НМТ, структуру тестів та процедуру складання можна почитати тут і тут.

Крім результатів НМТ або ЗНО цього року вступники, які планують здобувати ступінь бакалавра у КПІ ім. Ігоря Сікорського, мають також обов’язково під час подання електронних заяв надати мотиваційний лист для вступу до університету. Мотиваційний лист – це викладена письмово у довільній формі інформація про зацікавленість у вступі до КПІ ім. Ігоря Сікорського та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони. Детальніше про мотиваційний лист, вимоги до нього та структуру можна почитати на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Для вступу на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) на спеціальність 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” результати НМТ або ЗНО не потрібні, достатньо мотиваційного листа.

Електронний кабінет вступники зможуть зареєструвати з 1 липня, а подавати заяви – з 19 липня по 31 липня. За державним замовленням (бюджет) можна подати до 5 заяв із зазначенням пріоритетності – від найвищого (1) до найнижчого (5). За кошти фізичних та/або юридичних осіб (контракт) можна подати до 15 заяв. Загалом за всіма базами вступу (повна загальна середня освіта, диплом молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра, диплом бакалавра, диплом спеціаліста чи диплом магістра) та за всіма формами здобуття освіти (денна, заочна) сумарно одна людина може подати 20 заяв. Всі заяви, подані для вступу на навчання за державним замовленням, автоматично беруть участь у конкурсі на контракт. Рекомендацію для зарахування за державним замовленням буде надано 5 серпня, а до 8 серпня необхідно подати оригінали документів особисто або з допомогою накладання кваліфікованого електронного підпису у кабінеті вступника. З усіма ключовими датами вступної кампанії можна ознайомитися нижче.

Під час подання заяв та документів для здобуття ступеня бакалавра на основі НРК5 можуть прийматися як документи про освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, що виготовлені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2020 року № 811 «Про документи про вищу освіту (науковий ступінь)», так і документи про освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, що виготовлені згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 645 «Про документи про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка і додатки до них».

 

Строки проведення вступної кампанії
(у зв’язку з воєнним станом, пандемією COVID-19 та карантинними заходами, можливі зміни)

Початок реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів 01 липня 2023 року
Початок реєстрації заяв через електронні кабінети
19 липня 2023 року
Закінчення реєстрації заяв
31 липня 2023 року, 1800
Термін оприлюднення рейтингового списку вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення
не пізніше
05 серпня 2023 року
Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця державного замовлення (подання оригіналів документів)
не пізніше 1800
08 серпня 2023 року
Закінчення строку виконання вступниками вимог до зарахування на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб (подання оригіналів документів)
не пізніше 1700
16 серпня 2023 року
Терміни зарахування вступників за державним замовленням
10 серпня 2023
за кошти фізичних та/або юридичних осіб
не пізніше
17 серпня 2023 року

 

Умови вступу

Вид пропозиції в електронному кабінеті Відкрита з пріоритетом Небюджетна
Умови вступу за результатами НМТ 2022, 2023 або ЗНО 2020, 2021 + мотиваційний лист мотиваційний лист
Мінімальний конкурсний бал для навчання за кошти дербюджету для навчання за кошти фізичних або юридичних осіб позитивний рейтинг мотиваційного листа
130 100

 

Організація конкурсного відбору

Приймальна комісія КПІ ім. Ігоря Сікорського допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра вступників за результатами НМТ або зовнішнього незалежного оцінювання (далі ЗНО), Egzamin maturalny (далі – матуральний іспит) для громадян Республіки Польща, творчого конкурсу, співбесіди або розгляду мотиваційних листів у передбачених Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році та Правилами прийому до КПІ ім. Ігоря Сікорського в 2023 році випадках.

Для конкурсного відбору осіб, які вступають на перший курс Факультету електроенерготехніки та автоматики (спеціальність 141: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка) для здобуття ступеня бакалавра на основі 5 рівня НРК, зараховуються бали:

  • НМТ 2023 року,
  • або НМТ 2022 року,
  • або ЗНО 2020–2021 років з трьох конкурсних предметів (перший, другий, третій предмети),
  • або матурального іспиту з двох основних предметів (польська мова, математика) та одного додаткового предмету (іноземна мова, або історія, або біологія, або фізика та астрономія, або хімія за вибором вступника) для громадян Республіки Польща.

Результати ЗНО 2020–2021 років з української мови і літератури/ української мови, математики, історії України, іноземної мови, біології, фізики, хімії, за бажанням вступника можуть бути зараховані замість результатів з відповідних навчальних предметів НМТ 2023 року або НМТ 2022 року, якщо різниця балів НМТ та ЗНО з відповідного предмета не перевищує 15 балів.

 

Розрахунок конкурсного бала

Конкурсний відбір проводиться на основі конкурсного бала (розгляду мотиваційних листів), який розраховується відповідно до Порядку прийому та Правил прийому.

Для вступу на перший курс Факультету електроенерготехніки та автоматики (спеціальність 141: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка) для здобуття ступеня бакалавра на основі 5 рівня НРК за результатами НМТ 2023, НМТ 2022 років конкурсний бал обчислюється за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1*П1 + К2*П2 + К3*П3) / (К1 + К2 + К3) + ОУ ,

де П1 – результат НМТ з української мови, П2 – результат НМТ з математики, П3 – результат НМТ з виборного предмету; К1, К2, К3 – вагові коефіцієнти оцінок предметів, які для спеціальності 141 дорівнюють відповідно К1=0.3 (українська мова), К2=0.5 (математика), К3=0.5 (фізика), або К3=0.25 (іноземна мова), або К3=0.2 (історія України або біологія, або хімія); ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу системи довузівської підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського для вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського за шкалою від 0 до 10 балів.

Для вступу на перший курс Факультету електроенерготехніки та автоматики для здобуття ступеня бакалавра на основі НРК5 за результатами ЗНО 2020 2021 років з двох предметів конкурсний бал обчислюється за такою формулою:

Конкурсний бал (КБ) = (К1*П1 + К2*П2) / (К1 + К2) ,

де П1 – результат ЗНО з першого предмету (українська мова / українська мова і література), П2 – результат ЗНО з другого предмету (математика, або історія України, або іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія); К1, К2 – вагові коефіцієнти оцінок предметів, які для спеціальності 141 дорівнюють відповідно К1=0.25 (українська мова), К2=0.5 (математика) або К2=0.2 (фізика, іноземна мова, хімія, біологія, географія, історія України).

Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх (за поданням Міністерства молоді та спорту України), зараховуються оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника.

Остаточно конкурсний бал множиться на галузевий (ГК) коефіцієнт шляхом його множення на їхній добуток, причому ГК дорівнює 1.02 для поданих заяв з пріоритетністю 1 та 2 та 1.00 в інших випадках.

Якщо розрахований конкурсний бал перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.

Для самостійного розрахунку конкурсного бала можна скористатися калькулятором конкурсного бала на сайті приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського.

 

Офіційні документи

Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.
Документ, який встановлює правила проведення вступної кампанії в 2023 році в Україні.
pdf
Додаток 6 до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.
Перелік спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
pdf
Правила прийому для здобуття вищої освіти до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» у 2023 році
Основні положення, етапи вступної кампанії, перелік документів, всі правові елементи, які пов’язані із можливостями для вступу до КПІ ім. Ігоря Сікорського у 2023 році.
pdf
Положення про випускників системи довузівської підготовки КПІ ім. Ігоря Сікорського, які досягли особливих успіхів у навчанні.
Вся інформація про вступників, які закінчили систему довузівської підготовки у КПІ ім. Ігоря Сікорського, та досягли особливих успіхів у навчанні й одержали сертифікати.
pdf
Положення про Приймальну комісію Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Всі нормативні відомості про Приймальну комісію КПІ ім. Ігоря Сікорського, її склад, принципи та засади роботи.
pdf
Положення про порядок подання та розгляду апеляцій вступників до КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Документ, згідно з яким розглядаються апеляції на результати вступних випробувань, що проведені КПІ ім. Ігоря Сікорського .
pdf
Вартість навчання у 2022/2023 навчальному році.
Вартість освітніх програм бакалавра та магістра для денної та заочної форм навчання.
pdf

 

 

Контактна інформація

Приймальна комісія КПІ ім. Ігоря Сікорського:
Україна, 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, 14, корпус 16.
Телефони: (+380 44) 204-96-45, 204-96-46
Веб-сайт: http://pk.kpi.ua
E-mail: pk@kpi.ua

Відбіркова комісія Факультету електроенерготехніки та автоматики:
Україна, 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, 37, корпус 20, кімната 112
Телефон: (+380 99) 030-96-63
E-mail: pk-fea@lll.kpi.ua

Приймальна комісія для іноземних громадян:
Україна, 03056, м. Київ, вул. Металістів, 5-А, корпус 31.
Телефони: (+380 44) 204-96-35, 204-86-58, 204-86-59
Веб-сайт: https://istudent.kpi.ua/
E-mail: admission@kpi.ua